کاربردهای پلاک فلزی

کاربرد پلاک فلزی

در مورد کاربرد اصلی پلاک فلزی به طور کلی باید گفت که این وسیله برای معرفی و ایجاد تمایز میان یک مکان یا محصول با سایر اماکن و محصولات مشابه تولید شده و روی درب ورودی یا بخشی از اشیا مورد نظر نصب می شوند. این موضوع کلی ترین مسئله ای است که در مورد کاربرد پلاک فلزی بیان می شود. اما به صورت خاص و جزئی تر نیز می توان به موضوع کاربرد این وسیله پرداخت تا شما نیز به صورت ملموس تری با آن آشنا شوید.

کاربرد پلاک فلزی در شهرداری (پلاک اماکن و منازل)

شاید به جرات بتوان گفت که مهم ترین و اصلی ترین کاربرد پلاک های فلزی، همین مورد است. در واقع بزرگترین متقاضی استفاده از پلاک های فلزی شهرداری ها هستند. شهرداری ها با اهداف مختلفی می توانند از این پلاک ها استفاده نمایند. اما مهم ترین هدف آن ها شماره گذاری منازل می باشد. همگی شما با این کاربرد پلاک های فلزی آشنا هستید و به خوبی می دانید که چه ویژگی هایی دارند. این ویژگی ها سبب می شود تا افراد به آسانی بتوانند، آدرس مقصد مورد نظر را بیابند بدون آن که با مشکلی مواجه شوند. چرا که در هر کوچه و خیابان به روش خاصی این شماره گذاری انجام شده و علاوه بر آن که به صورت صعودی مرتب می شوند، با استفاده از اعداد زوج برای یک سمت خیابان و اعداد فرد برای سمت دیگر، حتی جهت خانه ی مورد نظر توسط فرد نا آشنا قابل تشخیص خواهد بود.

استحکام این پلاک ها و مقاومت آن ها در برابر عوامل محیطی سبب می شود تا به خوبی در بخش خارجی ساختمان نصب شود و سال های سال مورد استفاده قرار گیرد، بدون آن که آسیبی ببیند و بازدهی خود را از دست بدهد. گرچه از فلزات مختلفی برای ساخت پلاک ها استفاده می شود، اما از آلومینیوم برای پلاک منازل بهره می گیرند چرا که در مقابل ویژگی های مناسبی که دارد، قیمتی پایینی خواهد داشت.

کاربرد پلاک فلزی در معرفی اماکن

امروزه سازه ها و اماکن مختلفی در سطح شهر ساخته شده اند که کاربری های مختلفی داشته و نیاز است تا برای آن که افراد بتوانند به آسانی آن ها را پیدا کنند، نشانه ای، وظیفه ی معرفی آن ها را به عهده گیرد. در همین راستا، یکی از وسایلی که قادر است این کار را به آسانی مورد انجام قرار دهد، همین پلاک های فلزی می باشند. این پلاک ها به دلیل آن که از جنس فلز هستند، مقاومت بالایی دارند و به همین دلیل طول عمر بسیار زیادی هم دارند.

قابلیت ساخت این پلاک ها در اندازه های مختلف نیز سبب می شود تا به طور کامل بتوان محل مورد نظر را معرفی نمود. مثلا تصور کنید که از این پلاک ها برای معرفی یک مطب استفاده شود. با طراحی یک پلاک فلزی در ابعاد مناسب می توان، نام پزشک، تخصص وی و سایر مشخصات را روی آن درج نمود.

البته امروزه بسیاری از ساکنین آپارتمان ها نیز به دلیل آن که قابل تشخیص باشند، از نام هایی دلخواه برای ساختمان خود استفاده می کنند و با درج این نام روی پلاک های فلزی با ابعاد مختلف، آن را در معرض دید افراد قرار می دهند.

کاربرد پلاک فلزی در معرفی کالاها و محصولات

امروزه بسیاری از شرکت ها برای آن که محصولات و کالاهای تولیدی خود را از سایر شرکت ها متمایز سازند، از پلاک های فلزی و الصاق آن ها به محصولات خود استفاده می کنند. با این کار می توان به صحت و سلامت کالا پی برد و از خرید محصولات تقلبی نیز جلوگیری کرد.

پلاک های فلزیی یا ماندگاری بالا و استحکام خود برای سالیان سال می توانند معرف محصول مورد نظر باشند. البته این پلاک ها زیبایی بصری کافی را نیز دارند و در معرض دید بودن آن ها مشکلی از نظر ظاهری ایجاد نمی کند، بلکه نشان کیفیت بالای کالای مورد نظر نیز خواهد بود.

مثلا بعضی از شرکت های تولیدی مبل با درج نام شرکت و سریال محصول تولیدی خود روی یک پلاک فلزی و نصب آن روی بخشی از آن که قابل دید است، محصول خود را معرفی کرده و از سوء استفاده های احتمالی از نام برند خود جلوگیری می کنند.

پلاک فلزی و معرفی محصولات

کاربرد پلاک فلزی در پلاک خودرو

همان طور که گفتیم، پلاک های فلزی به معرفی اماکن و محصولات می پردازند. خودروها نیز مانند منازل نیاز دارند تا به وسیله ی نشانه هایی از هم متمایز شوند. البته به دلیل آن که در خط تولید هر خودرو، تعداد انبوهی از یک طرح و رنگ تولید شده و به بازار عرضه می شود، هرگز از روی نشانه های ظاهری نمی توان یک خودرو را تشخیص داد و نیاز به پلاک، نسبت به سایر موارد در اتومبیل ها بیشتر احساس می شود. پلاک هایی که هم معرف خوبی باشند و هم در برابر عوامل محیطی مقاوم باشند.

ارسال نظر

باز کردن چت
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟