دسته‌بندی نشده

تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی در چیست؟

تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی در چیست؟

 آیا می دانید تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی در چیست؟ همانطور که می دانید امروزه استفاده از مهر برای صدور فاکتور، نسخه و… بسیار مهم و ضروری است. فاکتور و مهر هر دو جزو ابزارهایی هستند که در مشاغل مختلف کاربرد دارند. مهر به عنوان یک ابزار معتبر شناخته می شود و درج آن روی هر برگه یا سندی، اعتبار محتویات آن سند یا برگه را می رساند. آیا با انواع مهر و کاربردشان آشنایی دارید؟

مقایسه مهر لیزری و مهر ژلاتینی

بررسی تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی

شناخت تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی به شما کمک می کند تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. به همین منظور در ادامه این دو نوع مهر را از جهات مختلف مقایسه می کنیم.

کیفیت

اولین موضوعی که در خصوص تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی باید به آن بپردازیم، کیفیت است. معمولا مهرهای لیزری از نظر کیفیت در درجه بالاتری از مهرهای ژلاتینی قرار دارند. این مهرها از تراکم جوهر بالایی برخوردار هستند. همین موضوع باعث محبوبیت بالای مهرهای لیزری شده است.

سرعت چاپ

از دیگر تفاوت های مهر لیزری و مهر ژلاتینی، سرعت چاپ آنهاست. مهرهای لیزری از چاپ یکنواخت تر و سرعت چاپ بالاتر برخوردار هستند.

شارژ کردن

تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی در شارژ کردن آنها نیز به وضوح دیده می شود. مهرهای لیزری فاقد استامپ هستند و این موضوع باعث شده تا آسان تر از مهرهای ژلاتینی شارژ شوند.

نحوه عملکرد

گاهی اوقات نیاز است تا تعدادی برگه را پشت سر هم مهر بزنید. در چنین شرایطی مهرهای ژلاتینی عملکرد بهتری دارند. این یکی از تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی است که حتما باید در نظر داشته باشید. مهرهای لیزری در صورتی که پشت سر هم استفاده شوند، اثر کمرنگ تری را از خود به جای می گذارند. این موضوع در خصوص مهرهای ژلاتینی صدق نمی کند.

مهر لیزری بهتر است یا مهر ژلاتینی

حالا که با تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی آشنا شدید، شاید این سوال برایتان مطرح شود که مهر لیزری بهتر است یا مهر ژلاتینی؟ در حقیقت باید بگوییم پاسخ این سوال تماما به شما بستگی دارد. بهترین انتخاب همیشه مناسب ترین انتخاب است. مهرهای ژلاتینی نمونه قدیمی تر مهرهای فوری هستند. این مهرها بیشتر برای کسانی مناسب هستند که در طول روز چندین برگه یا سند را پشت سر هم مهر و امضا می کنند. در مقابل، مهرهای لیزری جدیدتر و به روزتر هستند و هیچ نوع استامپی ندارند. همچنین در صورت نیاز به شارژ مهر، این کار با سرعت بالاتری انجام می شود. به تمام موارد بالا، استفاده از جوهر مخصوص برای مهر لیزری را نیز اضافه کنید. با این حساب شما باید بگویید که کدام یک از این مهرها برای حرفه و بیزینس تان مناسب هستند؟

قیمت مهر لیزری و ژلاتینی

تفاوت قیمتی مهر لیزری و مهر ژلاتینی

با توجه به مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم و بررسی تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی قطعا حالا دیگر می دانید کدام مهر قیمت بالاتری دارد. به طور کلی مهرهای لیزری به دلیل نوع عملکرد و استفاده از تکنولوژی به روز، قیمت بالاتری در مقایسه با مهرهای ژلاتینی دارند. مهرهای ژلاتینی جزو مهرهای مقرون به صرفه و اقتصادی به حساب می آیند.

در صورتی که می خواهید خرید هوشمندانه داشته باشید، باید به طور کامل نسبت به تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی آگاه باشید. علاوه بر آن لازم است تا نگاهی به نیاز خودتان بیندازید. در صورتی که به مهر بادوام تر و با کیفیت چاپ بهتر نیاز دارید، حتما سراغ مهرهای ژلاتینی بروید. اگر سرعت عمل در مهر و امضا برایتان اهمیت دارد، مهرهای لیزری برای شما گزینه مناسبی هستند. در هر صورت باید این را در نظر داشته باشید که هر دو نوع مهر از کیفیت خوبی برخوردار هستند و هر دو جزو مهرهای محبوب به حساب می آیند. همه چیز به نوع نیاز شما، نوع انتخاب شما و بودجه ای که برای خرید مهر در نظر گرفته اید بستگی دارد.

کلام آخر

در این بخش به بررسی کامل تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی پرداختیم. با توجه به مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم شما می توانید یکی از انواع مهرها را برای تجارت، کسب و کار و بیزینس خود انتخاب کنید و سفارش دهید. به یاد داشته باشید که هر دو مهر کاملا کاربردی هستند و هر یک دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. بنابراین با شناخت کافی از ویژگی های مهر لیزری و مهر ژلاتینی نسبت به خرید آنها اقدام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *