دسته‌بندی نشده

هر آنچه باید درباره قدردانی و تاثیر قدردانی بدانید

هر آنچه باید درباره قدردانی و تاثیر قدردانی بدانید

آیا با قدردانی و تاثیر قدردانی در زندگی آشنا هستید؟ قدردانی یا سپاسگزاری شکل های مختلفی دارد. قطعا نحوه قدردانی کردن دو دوست با یکدیگر با نحوه قدردانی کردن یک رئیس شرکت از کارمندش متفاوت است. بنابراین تقدیر و تشکر از افراد مختلف، تفاوت های بسیار زیادی دارد که باید آنها را درک کنید. در ادامه این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

روش های قدردانی کردن

 

آشنایی با قدردانی و تاثیر قدردانی

آشنایی با قدردانی و تاثیر قدردانی به شما کمک می کند تا بدانید که از افراد مختلف در طول زندگی تان چگونه تقدیر و تشکر کنید. همچنین به این درک می رسید که قدردانی کردن از افراد در طول زندگی چه تاثیرات و چه نتایج مثبتی را به همراه دارد. به طور کلی قدردانی به معنی بیان و ابراز ارزش ها، صفت ها و ویژگی های مثبت دیگران است. زمانی که شما از کسی قدردانی و تشکر می کنید، در حقیقت ارزش های او را تکریم کرده اید و کار یا فعالیت او را ارزشمند شمرده اید. قدردانی شیوه های مختلفی دارد. به عنوان مثال تقدیر و تشکر لفظی نوعی از قدردانی است. همچنین تقدیم کردن لوح تقدیر نیز یکی دیگر از روش های قدردانی کردن به حساب می آید.

قدردانی و تاثیر قدردانی بر روحیه انسان بسیار عمیق است. این موضوع تاثیرات فراوانی در روابط انسانی می گذارد. از جمله تاثیرات مهم قدردانی کردن باید به موارد زیر اشاره کنیم:

کمک به افزایش انگیزه

از هر فردی در هر جایگاهی که قدردانی و تشکر کنید، به افزایش و حفظ انگیزه او کمک کرده اید. شناسایی تلاش ها، پشتکارها و پیشرفت های یک فرد و تقدیر کردن از آنها باعث می شود تا انگیزه فرد برای انجام آن کار بالا رود.

کمک به ایجاد روابط بهتر و تقویت روابط

از دیگر مزایای قدردانی و تاثیر قدردانی باید به ایجاد روابط بهتر و تقویت روابط اشاره داشته باشیم. سپاسگزاری و ارزشمند شمردن کارها و فعالیت های یک فرد باعث می شود تا روابط او با دیگران بهتر شود و به نوعی این کار تقویت روابط را در بر دارد. این موضوع می تواند در زمینه های مختلف تاثیرات مثبت فراوانی را به همراه داشته باشد.

تاثیر قدردانی

 

تاثیر قدردانی در روابط اجتماعی و در محیط کار چیست؟

زمانی که از افراد در محیط کار قدردانی شود، این موضوع با نتایج مثبتی بر روابط افراد در اجتماع و محیط کار همراه خواهد بود. آیا می دانید به چه علت؟ به علت قدردانی و تاثیر قدردانی. یکی از تاثیرات قدردانی این است که تقویت روحیه و همبستگی را به همراه دارد. از طرفی به رشد شخص در اجتماع و محیط کار کمک زیادی می کند. یکی دیگر از تاثیرات مهم قدردانی کردن از افراد در محیط کار این است که آنها با تعهد بیشتری نسبت به سازمان یا ارگان کار می کنند. تعهد کاری موضوعی است که همیشه تاثیرات مثبت فراوانی را به همراه دارد. علاوه بر تمام این موارد، قدردانی از افراد در محیط کار باعث می شود تا آنها برای کار و فعالیتشان هدف گذاری کنند و اهدافشان را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

به طور کلی تاثیر قدردانی بر روحیه افراد کاملا واضح است. این تاثیرات مثبت باعث می شوند تا عملکرد پرسنل در یک سازمان یا شرکت به خوبی تقویت شود، روابط انسانی بهبود پیدا کند و همچنین تعهد کاری بین اعضا و پرسنل شرکت یا سازمان برقرار شود. بنابراین می توان گفت قدردانی و تاثیر قدردانی در مسیر رشد شخصیتی و رشد جایگاه افراد در هر ارگان و یا سازمان به وضوح قابل مشاهده است.

بهترین شیوه تقدیر از افراد در محیط کار

حالا که با قدردانی و تاثیر قدردانی آشنا شدید، آیا می دانید بهترین شیوه قدردانی از افراد در محیط کار چیست؟ خوب است تا بدانید استفاده از ابزارهایی مانند تندیس و لوح تقدیر برای کارکنان یک مجموعه، بهترین شیوه قدردانی است. از گذشته تا به امروز، تندیس ها و لوح های تقدیر، ابزار مناسب و کاربردی برای تکریم جایگاه افراد در یک شرکت و یا سازمان بوده اند. بنابراین می توان با اهدای تندیس یا لوح تقدیر به خوبی از افراد تقدیر و تشکر کرد.

سخن پایانی

در این بخش شما را با قدردانی و تاثیر قدردانی آشنا کردیم. در صورتی که می خواهید تعهد کاری پرسنل تان را افزایش دهید و روابط انسانی آنها را تقویت کنید، بهتر است تا از شیوه های مختلف قدردانی و تشکر استفاده کنید. این کار تاثیرات مثبتی بر روحیه و انگیزه افراد دارد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *