ساخت پلاک فلزی

ساخت پلاک فلزی

قطعا در بسیاری از اماکن مانند ادارات و انواع ساختمان ها پلاک های فلزی همراه با یک نام مشخص را دیده اید. کاربرد این نوع پلاک ها روز به روز در حال افزایش است.  پلاک فلزی خیلی بیشتر از لیبل ها مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا مقاومت بالاتری در برابر رطوبت دارد، خراشیده نمی شود و ظاهر جذاب تری هم دارد. این نوع پلاک روز به روز مدرن تر می شود. به دلیل داشتن جنس فلزی بسیار مقاوم بوده و کاملا ضد ضربه می باشد. پلاک فلزی طول عمر بالایی دارد و تا چندین سال نیاز به تعویض نخواهد داشت.

می توانید برای ساخت انواع پلاک تجاری، صنعتی، پلاک های بانکی، اداری و… به موسسه تبلیغاتی جارچی اعتماد کنید. انواع پلاک جهت نصب در اماکن مختلف به منظور معرفی محصولات تولیدی، معرفی نشان تجاری، علائم هشدار، تابلوهای راهنما و…. توسط موسسه جارچی با توجه به سفارش مشتری، طراحی و ساخته می شود. بهترین متریال ممکن برای ساخت پلاک فلزی، برنج، استیل و آلومینیوم می باشد. هر کدام از این فلز ها کارایی خاص خود را دارند و دارای قطر و اندازه های متفاوتی هستند. در صنعت طراحی و چاپ، ساخت پلاک فلزی دارای اهمیت فراوانی می باشد. از این پلاک برای معرفی مشخصات یک دستگاه خاص یا معرفی یک مکان استفاده می شود.

ساخت پلاک فلزی

روش ساخت پلاک

طریقه ساخت پلاک به متریالی که مورد استفاده قرار می گیرد، بستگی دارد. برای انجام این فرایند از ابزارآلات و تکنولوژی های پیشرفته استفاده می شود. ساخت انواع پلاک فلزی توسط طراحان و متخصصان موسسه جارچی امکان پذیر است. چاپ این پلاک ها معمولا به واحد سانتی متر مربع می باشد. در ابتدا فلز برشکاری شده و به شکل دلخواه در می آید. در مرحله بعد نوشته یا طرح مورد نظر روی پلاک حک می گردد. طراحی روی پلاک با روش اسید کاری قابل انجام است. طریقه ساخت پلاک فلزی روی کیفیت نهایی آن تاثیر زیادی دارد. هزینه برش پلاک به هزینه نهایی اضافه خواهد شد.

جنس پلاک فلزی

می توان برای طراحی و ساخت پلاک فلزی از استیل، آلومینیوم و برنج استفاده کرد. هر یک از این ها جذابیت و خواص خود را دارند. جنس آلومینیوم به دلیل مقاومت بالا و رنگی که دارد مورد توجه قرار می گیرد. رنگ استیل براق است و شفافیت قابل توجهی دارد. به همین دلیل برای ساخت یک پلاک چشمگیر که بتواند به خوبی نظر بیننده را جلب کند؛ از استیل استفاده می شود. رنگ جنس برنج شفاف و طلایی است به همین دلیل بسیار شیک بنظر می رسد. همچنین استفاده از تناژ رنگ تیره روی برنج، به محصول نهایی جذابیت بیشتری می بخشد.

قیمت پلاک فلزی

کاربرد پلاک های فلزی

پلاک فلزی در مکان های مختلفی قرار میگیرد و هر کدام از این پلاک ها کاربرد خاص خود را دارند. در سازمان های مختلف مانند ادارات دولتی یا خصوصی، کنار هر درب یک پلاک نصب می شود که معرف مسئول اتاق و سمت اوست. اینکار به ارباب رجوع کمک می کند تا بدون معطلی بتواند کار خود را انجام دهد. یکی دیگر از کاربرد های این پلاک نوشتن نام ساختمان ها و مجتمع های مسکونی است. این پلاک در نهایت بر سر در ساختمان نصب می شود. در دفاتر وکالت و کلینیک پزشکان هم این نوع پلاک به وفور دیده می شود. در این مکان ها روی پلاک نام متخصص و نوع تخصص او نوشته می شود.

قیمت پلاک فلزی

قیمت این محصول به موارد بسیاری بستگی دارد. برای مثال می توان به طریقه ساخت و جنس پلاک اشاره کرد. زیرا هر فلزی قیمت خاص خود را دارد. ابعاد سفارشی مشتری نیز حائز اهمیت است. زیرا هر چه پلاک بزرگتر باشد، فلز بیشتری برای ساختش استفاده خواهد شد. میزان سادگی و پیچیدگی طرح سفارشی هم یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت پلاک فلزی می باشد. هر چه نوشته یا طرح روی پلاک سخت تر و پیچیده تر باشد، زمان بیشتری را خواهد گرفت.

مزایای لیزر پلاک فلزی

حکاکی لیزری موجب می شود طرح و نوشته پلاک به مرور زمان محو و کمرنگ نشود.

قیمت لیزر پلاک فلزی با توجه به ابعاد آن حساب می شود.

حکاکی لیزری موجب مقاومت پلاک در برابر نور خورشید،رطوبت و ضربه می گردد.

پلاک فلزی معمولا در رنگ های دودی، طلایی و نقره ای تولید می شود. انواع پلاک ها به صورت خش دار و ساده قابل سفارش هستند.

لیزر پلاک فلزی

ارسال نظر

باز کردن چت
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟