ساخت تندیس

ابعاد تندیس تحت تاثیر چه عواملی می باشد؟

ابعاد تندیس

به طور کلی تندیس ها از اشکالی سه بعدی و حجیم تشکیل می شوند، لذا هنگام ارائه ی ابعاد تندیس ها، این حجم آن ها است که مورد توجه قرار می گیرد. اما به دلیل آن که شکل های به کار رفته در ساخت تندیس ها، بسیار متنوع و متفاوت است، هیچ راه ثابتی برای تعیین حجم آن ها وجود ندارد. در ضمن در شکل ظاهری آن ها، ممکن است، کادر و قاب موجود باشد یا موجود نباشد. در صورتی که کادر و قابی وجود نداشته باشد، تعیین ابعاد و اندازه گیری حجم اشکال بعد از تولید، کار آسانی نیست. اما پیش از تولید و هنگام طراحی های نرم افزاری این کار به آسانی صورت گرفته و در صورتی که از روش حک و لیزر نیز بهره گرفته شود، به صورت کاملا دقیق، همان ابعاد مورد ساخت قرار می گیرد و به دست مصرف کننده خواهد رسید.

ابعاد تندیس چگونه اندازه گیری می شود؟

در روش های دستی نیز دقت زیادی در تطابق میان ابعاد طرح اولیه و ابعاد تندیس تولید شده، صورت می گیرد، اما به هر حال میزانی از خطا را باید در نظر گرفت. لذا بحث سه بعدی بودن اشکال مورد استفاده در ساختن تندیس باید مد نظر قرار گیرد.

تندیس ها با شکل های ظاهری گوناگون را می توان در ابعاد مختلفی به مرحله ی ساخت و تولید رساند. بنابراین انتخاب آن به عهده ی مصرف کننده و سفارش دهنده می باشد. اما هنگام انتخاب باید به نکاتی مهمی دقت کرد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

عامل قیمت چگونه بر تعیین ابعاد تندیس موثر واقع می شود؟

قیمت را شاید بتوان موثرترین عامل در تعیین ابعاد تندیس شناخت. چرا که ابعاد و قیمت با یکدیگر رابطه ی مستقیمی دارند. در واقع با افزایش اندازه های تندیس، قیمت آن نیز افزایش می یابد. چرا که افزایش ابعاد به معنای افزایش مواد اولیه بوده و این امر نیز سبب افزایش قیمت می شود.

بنابراین مصرف کننده هنگام انتخاب اندازه ی تندیس، باید به بودجه ی خود توجه کرده و طبق آن نسبت به ثبت سفارش، اقدام کند. البته این موضوع در سفارش هایی که تیراژ بالایی دارند، بیشتر جلوه کرده و اهمیت بیشتری خواهد داشت.

 

مواد اولیه ی تندیس چه تاثیری در انتخاب اندازه های آن خواهد داشت؟

تندیس ها از تنوع بالایی برخوردار هستند. این تنوع در انتخاب مواد اولیه ی آن ها و اندازه ها به خوبی نمایان است. شما به عنوان مصرف کننده حق انتخاب دارید تا تندیس هایی از جنس های دلخواه با ابعاد مد نظر خود را سفارش دهید. اما این عوامل به هم مرتبط هستند و از یکدیگر تاثیر می پذیرند.

به عنوان مثال، زمانی که شما جنس فلزی و آلیاژ برنج را برای ساخت تندیس انتخاب نمایید، قطعا نوع گران قیمت تری نسبت به تندیس های پلکسی انتخاب کرده اید. در این حالت می توانید برای مدیریت هزینه های خود، از ابعاد کوچکتر تندیس استفاده کنید. در ضمن این گونه متریال ها دارای وزن بیشتری نسبت به سایر مواد هستند. لذا هنگام انتخاب ابعاد تندیس باید به موضوع وزن تندیس تولید شده نیز دقت شود تا هنگام حمل و نقل آن مشکلی به وجود نیاید.

ساخت تندیس با شکل های ظاهری خاص، ممکن است در ابعاد کوچک روی هر جنسی امکان پذیر نباشد و جزئیات آن به خوبی به نمایش در نیاید. پس از شما می خواهیم در انتخاب ابعاد سفارش خود دقت لازم را به عمل آورید.

اندازه های تندیس چه تاثیری در زیبایی آن خواهد داشت؟

تندیس ها دارای کاربردهای مختلفی هستند، اما در هر حوزه ای که به کار گرفته شوند، باید در زیبایی ظاهری آن ها نهایت دقت صورت پذیرد. عوامل مختلفی در زیبایی تندیس های تولیدی، موثر هستند. شکل ظاهری، اندازه ها، رنگ آمیزی، جنس مواد اولیه، پایه ی تندیس، مشخصات درج شده روی آن و … از جمله ی این موارد به شمار می آیند. اما در مورد ابعاد باید گفت که تناسب اندازه ها تاثیر شگرفی در این بخش خواهد داشت.

در واقع هنگامی که شما طرحی را برای تندیس خود انتخاب می کنید، اگر در انتخاب ابعاد آن دقت کافی صورت نگیرد، طرح شما از تناسب خارج شده و در آخر نیز تندیسی نامناسب در اختیار خواهید داشت که به هیچ وجه جلوه ی بصری و جذابیت کافی ندارد. لذا اهدافی که هنگام ساخت و تولید آن مد نظر بوده است، تامین نخواهد شد.

 

انتخاب ابعاد تندیس با توجه به نیاز مصرف کننده

با در نظر گرفتن همه ی عوامل فوق، در نهایت این مصرف کننده است که ابعاد و اندازه های تندیس را انتخاب کرده و به ثبت می رساند. اما همان طور که ملاحظه نمودید، عوامل مختلفی در این امر دخیل هستند که اگر فردی به قدر کافی در این زمینه تجربه نداشته باشد، نمی تواند به خوبی آن ها را جمع بندی کرده و انتخابی صحیح به عمل آورد.

لذا شرکت تبلیغاتی جارچی به نشانی www.jarchiad.com  به شما پیشنهاد می دهد تا در این زمینه از نظر مشاوران و کارشناسان با تجربه ی این شرکت بهره مند شده و به بهترین نحو ممکن از عهده ی جمع بندی همه ی موارد بالا برآمده و انتخابی مناسب داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *